jaki smoczek powinien znajdować się w butelce do karmienia?

Wiele początkujących mam ma problem z wyborem odpowiedniego smoczka dla swojej pociechy. Wybór jest ogromny, ale i trudny. Od tego, jaki smoczek wybierzemy, zależy prawidłowy rozwój narządu żucia. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Z jakiego materiału, wykonywane są smoczki do butelek?

Do wyboru mamy tylko dwa rodzaje:

Smoczek silikonowy, jest przezroczysty. Jego zaletą jest lepsza trwałość. Zdecydowanie wolniej się zużywa niż smoczek kauczukowy. Dzięki temu, nie trzeba go tak często wymieniać na nowy. Czym się jeszcze różni od smoczka kauczukowego? Smoczek silikonowy, jest twardszy. Polecany jest dla trochę starszych dzieci. Nie sprawdzi się u dzieci, które nie mają siły ssać.

Smoczki do butelek do karmienia niemowląt

Smoczek kauczukowy, jest w żółto-brązowym kolorze. Większość dzieci nie ma problemu, z piciem z butelki, która posiada taki smoczek. Mimo, że posiada delikatny zapach gumy, co nie każdemu dziecku może się podobać. Jego wadą jest to, że jest mało trwały. Dość szybko się zużywa i odkształca. Ważne, żeby kontrolować stan smoczka. Gdy, dziecko pije ze zdeformowanego smoczka, może później mieć problemy z artykulacją.

Kształt smoczka do butelki

Od kształtu smoczka zależy komfort i prawidłowy rozwój narządu żucia. Na rynku są obecnie dostępne:

  • smoczki anatomiczne, charakteryzują się tym, że dopasowują się do anatomicznego kształtu buzi niemowlaka. Korzystanie z takiego smoczka, zapobiegają powstawaniu wad zgryzu.
  • smoczki proste, mają wydłużony kształt.
  • smoczki szerokootworowe, z wyglądu przypominają brodawkę sutkową mamy.
  • smoczki o kształcie zbliżonym do piersi, idealnie sprawdzą się w momencie, gdy chcemy odstawić dziecko od piersi.

Ile dziurek, powinno być w smoczku do butelki?

Od wielkości i ilości dziurek w smoczku, zależy ile czasu dziecko będzie piło. Zazwyczaj czas posiłku wynosić około 30 minut. Taki czas gwarantuje, że mleko nie będzie się ulewać i dziecko nie będzie się dławiło.

Jeżeli zależy nam na wolnym przepływie, powinniśmy wybrać smoczek, który ma 1-3 malutkie dziurki. Idealne rozwiązanie dla niemowląt.
W przypadku szybkiego przepływu, szukajmy smoczka 3-dziurkowego. Dedykowane są wprawionym w ssaniu dzieciom.

Przeczytaj też: https://www.kawkazabawka.pl/sliniaki-dla-niemowlat-i-dzieci-ktore-sa-najlepsze/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here