Książki sensacyjne

Wśród licznych gatunków każdy czytelnik ma ten swój jeden, ulubiony. Czasami jednak pragniemy wyrwać się z rutyny i sięgnąć po coś całkiem innego, coś, co nas absolutnie zaskoczy, zaciekawi, a być może stanie się naszym kolejnym, ulubionym gatunkiem. Właśnie dlatego często ktoś, kto wcześniej czytał same romanse nagle sięga po książki sensacyjne. Już po przeczytaniu kilkunastu stron okazuje się, że wartka akcja, porywająca fabuła, w którą gustownie wplatane są kryminalne lub detektywistyczne smaczki, a nawet elementy thrillerów, a także realistyczność zdarzeń, to coś, co przyciąga czytelnika do książek sensacyjnych i nie pozwala się od nich oderwać na długo. Jeśli jesteśmy początkującymi czytelnikami tego gatunku to najpierw powinniśmy sięgnąć po powieści najbardziej znanych autorów. Ponadto mając na uwadze swoje zainteresowania powinniśmy odpowiednio dobrać konkretną książkę.  Właśnie dlatego poniżej znaleźć można zestawienie autorów książek sensacyjnych oraz dowiedzieć się, czym charakteryzują się dobre książki tego gatunku.

Autorzy książek sensacyjnych

Gatunek, do którego można zaliczyć książki sensacyjne bardzo często pokrywa się z gatunkiem, jakim są kryminały. Właśnie dlatego często powieściopisarze, którzy są świetni w pisaniu kryminałów będą również znani z sensacji. Przykładem może być Remigiusz Mróz, który w swoich książkach sensacyjnych prezentuje pełen intryg, bezwzględny świat. Przypadkowość, nieoczekiwane zbiegi okoliczności, dynamiczne zwroty akcji, brak szczegółowego koncentrowania się na opisywaniu postaci – tego właśnie oczekują od książek sensacyjnych czytelnicy i to na uwadze mieli tacy wybitni autorzy jak na przykład: Robert Ludlum, John Grisham czy też Tom Clancy. To właśnie po powieści ich autorstwa warto sięgnąć rozpoczynając swoją przygodę z tym gatunkiem literackim.

Cechy książek sensacyjnych

Sięgając po książkę powinniśmy chociaż pobieżnie wiedzieć czego możemy się po niej spodziewać. Nie wystarczy jedynie przeczytać recenzję, ale też wiedzieć, jakie są cechy charakterystyczne dla konkretnego gatunku. W przypadku książek sensacyjnych będzie to na pewno wspomniana już wcześniej wartka akcja, która nie pozwala się nudzić czytelnikowi i sprawia, że wręcz płynie się przez kolejne strony, nie zauważając jak powieść powoli dobiega końca. Ponadto w książkach sensacyjnych znajdziemy liczne wątki wojenne lub kryminalne. Księgarnia Matfel proponuje szeroką ofertę  książek z tego gatunku właśnie z elementami wątków historycznych, fantastycznych czy też politycznych. Powieści te zaskoczą nas realnością wydarzeń, co pozwoli odnieść je do własnego życia i sprawi, że lektura będzie dla nas jeszcze bardziej wartościowa. Poza tym książki te dostarczą nam niezwykle dużo rozrywki. Warto zauważyć również fakt, że dobre książki sensacyjne napisane są językiem przystępnym dla przeciętnego czytelnika, ale jednocześnie interesującym (nie zniechęcającym do lektury). Każdy zatem znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Kiedy znamy już cechy powieści z tego gatunku możemy swobodnie zacząć przeglądać oferty księgarni Matfel w poszukiwaniu książki, która najbardziej przypadnie nam do gustu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here