Prawo gospodarcze

Każda firma, niezależnie od sektora działalności, musi działać zgodnie z literą prawa. W przypadku podmiotów gospodarczych niezwykle istotne jest prawo podatkowe oraz prawo gospodarcze. Przyjrzyjmy się właśnie prawu gospodarczemu i temu, czego tak właściwie dotyczy!

Czym tak właściwie jest prawo gospodarcze?  

Zasadniczo, prawo gospodarcze to zwyczajowe określenie zbioru kilku dziedzin prawa. Dziedzin, które regulują funkcjonowanie działalności gospodarczych.  Zazwyczaj osoby sięgające po termin „prawo gospodarcze” mają na myśli prawo gospodarcze prywatne (inaczej nazywane prawem handlowym) i publiczne, jednak zdarza się także stosować ten termin jako synonim publicznego prawa gospodarczego. 

Kiedy skorzystać z usług kancelarii prawa gospodarczego?  

Definicja prawa gospodarczego może być niejasna dla osób bez wykształcenia prawniczego bądź doświadczenia w prowadzeniu firmy. Z myślą o takich przedsiębiorcach, jak i osobach prywatnych, powstała jednostka jaką jest kancelaria prawa gospodarczego. Warto skorzystać z jej pomocy min. podczas zakładania działalności bądź przeprowadzania reformy czy fuzji. W przypadku osób prywatnych (najczęściej pracowników) mających wątpliwości w kwestii wynagrodzeń czy firmy, w której są zatrudnione mogą skorzystać z usług doradczych prawnika prawa pracy

Niezwłocznie należy się także skontaktować z kancelarią specjalizującą się w zagadnieniach związanych z prawem gospodarczym, gdy przedsiębiorca staje się stroną w postępowaniu przygotowawczym, podatkowym, karnym czy administracyjno-sądowym. Niezależnie od tego, czy jest skarżącym/powodem/podejrzanym czy pozwanym/oskarżonym/pokrzywdzonym. 

Wszelkie aspekty związane z prawem mogą budzić wiele wątpliwości, zwłaszcza u osób stawiających pierwsze kroki na swojej przedsiębiorczej ścieżce rozwoju. W sytuacjach spornych i niejasnych zawsze jednak warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Dzięki temu można także uniknąć błędów, których konsekwencje mogłyby wstrzymywać rozwój firmy. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here