Co odstrasza komary w ogrodzie? Sposoby na spokojny letni wieczór

Pewnie nie ma osoby, która na własnej skórze nie odczułaby dokuczliwej obecności komarów i ich bolesnych ukąszeń. Pojawiają się późną wiosną, gromadząc się szczególnie na terenach podmokłych lub blisko zbiorników wodnych, ale można spotkać je w zasadzie wszędzie, a walka z nimi zdaje się z góry skazana na porażkę w obliczu przeważającej przewagi liczebnej wroga. Czy są skuteczne sposoby, żebyś mógł spokojnie posiedzieć w altanie lub na tarasie – bez obawy, że zostaniesz pogryziony? Sprawdź, w jaki sposób możesz bronić się przez natrętnymi, gryzącymi insektami.

Czemu komary  gryzą ludzi?

Komary to prawdziwe utrapienie wakacyjnych wyjazdów. Te owady uwielbiają wilgoć i zacienione miejsca, dlatego jeśli w twoim ogrodzie jest oczko wodne lub dużo zieleni, która daje przyjemny chłód, wiedz, że komary będą częstym gościem w twoim otoczeniu. To jednak nie jest jedyny powód, dla którego te owady krążą wokół człowieka. Istotną przyczyną jest ludzki zapach, przyciągający samice komara (bo tylko one żywią się krwią, pobierając z niej proteiny niezbędne do złożenia jaj), jak magnes. Nie bez wpływu są również kolory noszonych ubrań. Naukowcy udowodnili, że ubrania w jasnych kolorach są dla owadów atrakcyjniejsze, niż ciemne, zaś lato sprzyja, by zakładać białe koszule i sukienki, które ładnie podkreślają wakacyjną opaleniznę.

Jakie rośliny odstraszają komary? Ekośrodki antykomarowe

Nasze babcie wiedziały, co odstrasza komary w ogrodzie i znały naturalne sposoby walki z tymi nieproszonymi gośćmi.  Kiedyś stosowano cebulę, czosnek i liście pomidorów. Dziś można skorzystać z dobrodziejstwa innych, mniej intensywnych eterycznych olejków, które wydzielane są przez rośliny lub znajdują się w przyprawach.  Te, których zapach jest dla komarów wyjątkowo nieprzyjemny, choć dla człowieka jest miłym, orzeźwiającym aromatem, to między innymi: cynamon, wanilia, mięta pieprzowa, eukaliptus, trawa cytrynowa, a także lawenda i goździki. Co zaś odstrasza komary w nocy? Na przykład naturalne świece, z dodatkiem olejków eterycznych, które sprawią, że dom spowije miły zapach, a insekty zmienią terytorium łowieckie.

Które środki pomogą ci walczyć z komarami?

Można także skorzystać z gotowych, skutecznych środków przeciw komarom dostępnych między innymi na https://www.empik.com/dom-i-ogrod/zwalczanie-i-odstraszanie-szkodnikow/spreje-i-opryski-owadobojcze,39700804,s. Specjalny lampion, który działa w odległości 20 metrów kwadratowych, powieszony w ogrodzie, nie tylko efektywnie odstrasza owady, ale także jest źródłem nastrojowego, przyjemnego światła, dając przyjemne źródło światła. Na rynku są również odstraszacze  przeznaczone specjalnie dla myśliwych i miłośników biwakowania.  Jeśli chcesz zabezpieczyć przed komarami wnętrze domu, zastosuj siatkę magnetyczną na drzwi, która chroni także przed innymi owadami.

Jak chronić siebie w ogrodzie?

Nie ma jednego, uniwersalnego środka, który skutecznie odstrasza komary. Można jednak zastosować środki zapobiegawcze, minimalizując ryzyko pogryzienia przez insekty. Spędzając letni wieczór w ogrodzie, zakładaj długie spodnie i ciemniejsze ubrania, które osłaniają szyję i nadgarstki.  Możesz zaopatrzyć się w specjalny koncentrat, który w połączeniu z wodą stworzy substancję odstraszającą komary, do spryskania miejsc w ogrodzie, w których najczęściej przebywasz. Pomogą ci również wszelkiego rodzaju repelenty w sprayu oraz maści, które trzeba regularnie aplikować na ciało co 2-3 godziny. Jeśli mimo tego komar cię ukąsi – nie drap bolesnego miejsca. Zastosuj natychmiast płyn łagodzący ukąszenia komarów, który przyniesie ci ulgę i przyspieszy gojenie śladów po wizycie nieproszonych gości.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here