Inseminacja a in vitro: różnice między zabiegami

Najczęściej klinika leczenia niepłodności kojarzy się z zabiegiem jak in vitro. Jednak w placówkach zajmujących się diagnozowaniem i leczeniem problemu niepłodności można skorzystać także z innych metod pomagających w zajściu w ciążę. Wśród nich znajduje się inseminacja. Czym różni się in vitro od inseminacji?

Leczenie niepłodności

Dzisiaj niepłodność można leczyć. Specjalizujące się w tym kliniki leczenia niepłodności oferują swoim klientom dostęp do nowoczesnych metod diagnostycznych i zabiegów pozwalających na spełnienie marzenia o posiadaniu dziecka.

Podstawą jest diagnostyka, dlatego każda klinika leczenia niepłodności oferuje swoim klientom dostęp do pełnej gamy metod diagnostycznych. Są one skierowane zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. Badania polegają głównie na testach z krwi, badaniach USG, lecz również złożonych procedurach.

Na podstawie diagnozy klinika leczenia niepłodności może zaproponować odpowiednią metodę leczenia – inseminację lub in vitro.

Inseminacja

Inseminacja domaciczna, określana także jako IUI (Intrauterine Insemination) jest zabiegiem polegającym na przeniesieniu próbki nasienia mężczyzny do macicy kobiety. Nasienie jest wcześniej odpowiednio selekcjonowane i przygotowywane, aby dzięki temu podnieść skuteczność procedury. Podawane jest ono przez cewnik bezpośrednio do jamy macicy.

Skuteczność inseminacji jest szacowana na poziomie od 10% do 25% na cykl. Zazwyczaj klinika leczenia niepłodności przeprowadza 6 zabiegów w kolejnych cyklach miesięcznych.

Parom chcącym wykonać inseminację w placówce jak klinika niepłodności Katowice oferują dostęp do najlepszych lekarzy, którzy mogą przeprowadzić diagnostykę i leczenie tą metodą.

In vitro

Gdy inseminacja nie przynosi rezultatów lub nie jest możliwa, na przykład ze względu na niską jakość nasienia, kliniki leczenia niepłodności sugerują skorzystanie z zabiegu in vitro, czyli zapłodnienia pozaustrojowego.

In vitro to procedura medyczna, która polega na pobraniu od kobiety komórki jajowej, a następnie zapłodnieniu jej w warunkach laboratoryjnych plemnikiem pobranym od mężczyzny. Zapłodniona komórka jajowa przenoszona jest do macicy kobiety.

Procedura in vitro wyróżnia się wysoką skutecznością – nawet do 55% w zależności od wieku kobiety.

Parom wybierającym placówki jak klinika niepłodności Katowice także gwarantują dostęp do procedury in vitro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here