stanik sportowy

Aktywność fizyczna nie wymaga sprzętów i dodatkowych wydatków. Wiele programów i zestawów ćwiczeń dostępnych jest online do zrobienia w domu wyłącznie z ciężarem wysłanego ciała. Zalecane jest przynajmniej 30 minut aktywności każdego dnia, aby pozostać w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Próżno więc szukać wymówek od unikania aktywności fizycznej. Istnieją jednak akcesoria zalecane do użytku podczas treningu. Zwłaszcza panie powinny zadbać o postawę i komfort podczas ćwiczeń dzięki dobrze dobranemu stanikowi sportowemu.

Bielizna a sport

Bielizna odgrywa dużą rolę w całokształcie stylizacji. Źle dobrana potrafi zniekształcić sylwetkę i dawać poczucie dyskomfortu. Właściwie dobrany biustonosz sportowy sprawi, że nie będzie on wyczuwany podczas noszenia, podkreśli dekolt i ładnie utrzyma biust z każdej strony we właściwym miejscu. Wystarczy dobra bielizna, a cała sylwetka wygada zupełnie inaczej, prosto, bardziej zdrowo, dodaje pewności siebie i seksapilu.

Biust podczas treningu wymaga dodatkowej stabilizacji. Jest to część ciała, której nie da się wytrenować, ponieważ składa się głównie z tkanki tłuszczowej. Przy wysiłku fizycznym piersi są w ciągłym ruchu. Oprócz komfortu i poczucia usztywnienia, pewności, że nic nie wypada, nada stanik sportowy. Dodatkowo utrzyma jędrność i elastyczność. Posiadaczki dużych biustów są narażone na bóle kręgosłupa, głowy i garbienie. Warto więc biustonosze sportowe traktować jako niezbędną część garderoby aktywnych pań.

Zawsze wyglądaj ładnie, nawet na siłowni!

Jaka jest różnica między klasycznym stanikiem a biustonoszem sportowym? Przede wszystkim wizualna. Ten pierwszy dostępny jest w wielu wariantach, usztywniany lub nie, z fiszbinami lub bez, mniej lub bardziej wycięty na piersiach. Koronki, paski, kolory, różne rodzaje ramiączek – każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Biustonosze sportowe zaś charakteryzują się większym zabudowaniem. Przypominają krótki top i posiadają szerokie ramiączka. Część na piersi jest dodatkowo usztywniona. Jego główną funkcją jest trzymać wszystko na właściwym miejscu. Staniki sportowe nie są dodatkowo zdobione, ale są dostępne w wielu kolorach i printach.

Jaki biustonosz sportowy wybrać?

Należy brać pod uwagę dwie rzeczy – wielkość biustu oraz rodzaj wykonywanych ćwiczeń. Dla większego biustu najlepiej wybierać model bardziej usztywniany – poznać go można po tym, że oddziela piersi i usztywnia każdą z osobna. Może też mieć częściej regulowany tył i ramiączka. Takie biustonosze sportowe zalecane są również przy uprawianiu intensywniejszego treningu np. biegania, podskoków, cardio czy sportów walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here