Problemów zdrowotnych, jeśli chodzi o narząd ruchu, przybywa lawinowo. Coraz większa ilość osób nie jest dostatecznie aktywna fizycznie, a dodatkowo problemy zdrowotne generowane są przez siedzący tryb pracy. Niewłaściwa pozycja przy komputerze lub podczas snu skutkuje bólem i zwyrodnieniami. Wówczas najlepiej szukać pomocy w Centrum Medycznym Gamma. To punkt zlokalizowany w Warszawie oferujący pomoc doświadczonych specjalistów. Realizowana tu jest profesjonalna wszechstronna diagnostyka i zabiegi takie jak operacja łąkotki lub kolana. Pacjenci mają dostęp do przychodni, szpitala i profesjonalnie wyposażonych sal rehabilitacyjnych.
Zdiagnozowanie problemów ortopedycznych
Wizyta u ortopedy szczególnie jest zalecana, gdy od dłuższego czasu utrzymuje się ból. W zależności od jego intensywności może oznaczać poważne problemy z narządem ruchu lub przemijające. Zanim jednak lekarz stwierdzi, z jakiego rodzaju dolegliwością zmaga się pacjent, potrzebna jest do przeprowadzenia diagnostyka. Poza podstawowym badaniem i wywiadem przeprowadzonym z pacjentem, niezbędna może być także do zrealizowania diagnostyka obrazowa. Aby stwierdzić stan uszkodzeń kolana, potrzebny jest na przykład opis badania RTG. W przypadku łąkotki jest to problem bardzo często występujący szczególnie u sportowców, którzy siłą rzeczy podczas swojej aktywności narażają na duże przeciążenia narząd ruchu.
Diagnostyka obrazowa — badanie stawów
Trudno sobie wyobrazić określenie zmian chorobowych, które zaszły u pacjenta bez diagnostyki obrazowej. Szczególnie jednak może się okazać ważne RTG obciążeniowe z wykorzystaniem aparatu Telos, które także jest wykonywane w Centrum Medycznym Gamma. Badanie to inaczej zwane stresowym polega na sprawdzeniu, w jakim stanie jest stabilność stawów. W ten sposób można ocenić wydolność więzadeł i stabilizację stawu, a to jest szczególnie ważne, jeżeli występują zmiany chorobowe w stawie kolanowym, skokowym i łokciowym.
Leczenie uszkodzonej łąkotki
Jeżeli chodzi o łąkotkę, jej uszkodzenie objawia się silnym bólem. Będzie się nasilać podczas aktywności fizycznej i bezpośrednio po niej. Dodatkowym problemem jest ograniczona ruchomość kolana. W konsekwencji pacjent nie może ani zgiąć, ani wyprostować nogi. Wówczas najczęściej niezbędna jest do przeprowadzenia operacja łąkotki. Bardzo często wykonywanym zabiegiem jest rekonstrukcja ACL. Dzięki temu można naprawić uszkodzone więzadło. Potem wykwalifikowany personel rehabilitacyjny dba o powrót do zdrowia pacjentów.