fryzura

Każda dekada ma swoich bohaterów i idoli. Są to głównie gwiazdy pop kultury i sportu, które chętnie naśladują ich fani. W latach 50-tych i 60-tych wszyscy chcieli być jak Elvis, no może prawie wszyscy bo niektórzy mężczyźni wybierali styl niepokornego chłopca, czyli Jamesa Dean’a. Mniej więcej w podobnym okresie wzorem, jeśli chodzi o styl ubierania i fryzurę był również Marlon Brando. Do utrzymania każdej z tych fryzur bardzo przydatne są pomady męskie do włosów. Dziś w modzie są nieco inne uczesania, ale bokobrody i włosy zaczesane do góry to ponadczasowa klasyka.

Jeśli chcesz stworzyć fryzurę ala James Dean musisz zapuścić bokobrody i dłuższą grzywkę. To podstawa we wszystkich fryzurach z tamtego okresu. Oczywiście konieczne jest odpowiednie cięcie. Tutaj włosy są bardziej przycięte przy skroni i dłuższe w kierunku czubka głowy. Takie uczesanie zapewnia wygodę i do jej ułożenia wystarczy już tylko pomada do włosów. Wystarczy odrobinę ogrzać w dłoniach i wcierać we włosy w przeciwnym kierunku, tak by podnieść grzywkę do góry. Jednocześnie to podniesienie musi gwarantować objętość, gdyż nie jest to ugładzona fryzura. Stąd może przydać się szczotka przy układaniu, zwłaszcza jeśli włosom trzeba nadać dodatkowej objętości. Odpowiednie cieniowanie fryzury pozwala wyeksponować ostre rysy twarzy albo je nieco wygładzić. Taka fryzura podobno pasuje każdemu facetowi, warunek jest jeden trzeba mieć dość gęste i podatne na układanie włosy. Trzeba jednak przyznać, że pomady męskie do włosów nie obciążają ich nawet jeśli przesadzisz z kosmetykiem, zatem jest to wybór idealny.

Slick Back, czyli męska fryzura dla eleganckiego biznesmena

Jeśli chcesz wykonać fryzurę na półdługich włosach, to idealnym wyborem może być także slick back, czyli półdługie włosy zaczesane do tyłu. Aby taka fryzura się trzymała niezbędny jest mocny chwyt pomady do włosów. Tutaj widoczna jest różnica w długości boki są nieco krótsze, a pas włosów na środku jest dość długi. Taką fryzurę można wykonać również na nieco krótszych włosach, ważne by widoczne było odcięcie, czyli dwie długości. Jest wbrew pozorom łatwa w układaniu i świetnie sprawdza się do garnituru. Zatem jest wyborem dla każdego biznesmena, który lubi nosić się modnie i robić wrażenie.

Quiff – idealna, wygodna fryzura dla mężczyzn o gęstych włosach

Wszystkie prezentowane przez nas fryzury są idealne dla facetów o gęstych włosach. Tak jest również w przypadku Quiff. To delikatne fale zaczesane do góry, taka krótsza wersja pompadour ala Elvis Presley. Tutaj kluczem jest ułożenie nieco krótszej grzywki, w fale zaczesywane na bok. Taka fryzura jest jednocześnie elegancka i casualowa, zatem sprawdzi się w każdej sytuacji. Pomada do włosów pomoże osiągnąć trwały efekt naturalnych fal.

Undercut – czyli to co najmodniejsze

Pewnie przechadzając się po ulicach zauważyłeś, że jedną z popularniejszych fryzur jest ta, gdzie długie pasma włosów na środku głowy kontrastują z niemal wygolonymi bokami. Mowa o undercut, czyli niezwykle wygodnej fryzurze, która występuje w tak wielu wersjach, że każdy mężczyzna może dopasować ją do swojego typu urody i preferencji. Im gęstsze są twoje włosy, tym lepszy efekt możesz uzyskać, ale zaletą jest to, że taka fryzura może wyglądać efektownie nawet przy dość krótkich włosach. Niewątpliwie dłuższe pasma musisz odpowiednio ułożyć. Do wyboru masz pomady męskie do włosów o lekkim, średnim lub mocnym chwycie. Do tej fryzury sprawdzą się dwie ostatnie. Ich użytkowanie jest banalnie proste i nie powoduje nadmiernego przetłuszczania ani tym bardziej przesuszania włosów. Co więcej wiele pomad wzbogaconych jest o składniki, które odżywiają Twoje włosy. Nie jest to zatem ani efekt lakieru ani tym bardziej żelu, który przy nieumiejętnym użyciu powodował jedynie sklejenie włosów i także pojawienie się niechcianego łupieżu.

Każda z tych fryzur niewątpliwie robi wrażenie. Decydując się na nie możesz zrobić wrażenie na kobietach. Świetnie prezentują się zarówno do twarzy w wersji saute, czyli w przypadku mężczyzn bez zarostu, jak i w wersji współczesnego brodacza. Przyjrzyj się trendom i wybierz model fryzury, który najbardziej Ci odpowiada. Wszak to Ty masz się w niej czuć dobrze. Odpowiednio dobrana fryzura wzmocni Twoją pewność siebie, dlatego warto pokusić się o wiosenną metamorfozę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here