Liposukcja laserowa

Współczesne zabiegi medycyny estetycznej są wykonywane w sposób niemalże całkowicie bezinwazyjny. Taka liposukcja laserowa znacząco różni się od tradycyjnej lipolizy, bo choć też wykorzystuje się przy niej skalpel, to jednak służy on wyłącznie do zrobienia delikatnego nacięcia, a nie do usuwania tkanki tłuszczowej. Tłuszcz rozbijany jest z kolei przy użyciu laserowej wiązki.

Laserowe zabiegi mają właśnie to do siebie, że działają praktycznie totalnie bezinwazyjnie, a przy tym doskonale radzą sobie z rozwiązywaniem przeróżnych problemów związanych z wyglądem zewnętrznym. Nie bez powodu to właśnie depilacja laserowa jest w tym momencie najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na zlikwidowanie niechcianego owłosienia. Podobne metody wykorzystuje się obecnie właśnie do usuwania nadprogramowej tkanki tłuszczowej. Szczegółowy opis zabiegu liposukcji można znaleźć w opisie zamieszczonym na stronie wrosinski.pl, jednakże warto przynajmniej pokrótce go omówić, zwracając uwagę na jego najważniejsze i podstawowe aspekty.

To, że zabieg jest mało inwazyjny, nie znaczy jeszcze, że jest bezbolesny. Jak to więc wygląda w przypadku lipolizy laserowej? Czy ten typ zabiegu może wywoływać jakiekolwiek wrażenia bólowe? Odpowiedź jest prosta i tylko jedna. Lipoliza laserowa nie jest zabiegiem bolesnym i z całą pewnością dla wielu ludzi będzie to jej bardzo ważna zaleta. Nawet opinie osób, które już z niej skorzystały, jasno wskazują na to, że jest ona jedną z przyjemniejszych i bardziej komfortowych kuracji. Co prawda nie używa się przy niej znieczulenia ogólnego, ale to nawet lepiej, bo pacjent nie traci świadomości i nie musi narażać się na żadne skutki uboczne wynikające z zastosowania narkozy. Przed zabiegiem stosuje się natomiast znieczulenie miejscowe. Środek wprowadzany jest pod skórę, dzięki czemu pacjent nie czuje później już nic i na pewno nie musi radzić sobie z bólem, bo tego bólu po prostu nie ma. Zabieg jest więc względnie przyjemny. Każdy może przez niego przejść w pełni komfortowych warunkach.

Skoro wiemy już, co to jest liposukcja, warto by było dowiedzieć się jeszcze, jakie efekty ona gwarantuje. Co takiego dzieje się ze skórą już po przeprowadzonym zabiegu? Czy liposukcja laserowa doprowadza do wystąpienia jakichkolwiek efektów ubocznych, czyli przede wszystkim siniaków, zaczerwienienia skóry bądź obrzęków? Otóż skóra po zabiegu przez pewien czas może być nieco bardziej wrażliwa. To zupełnie normalne, bo po prostu ciało potrzebuje czasu do tego, by powrócić do swojego pierwotnego i naturalnego stanu. Na ogół zajmuje mu to jakieś kilka tygodni. W dość krótkim czasie pacjenci mogą więc poradzić sobie z ewentualną bolesnością operowanego miejsca. Dużym plusem jest natomiast to, że laserowa liposukcja nie doprowadza do pojawienia się siniaków na skórze, dzięki czemu nie pozostawia po sobie żadnych trwałych zmian czy blizn. Jest zabiegiem absolutnie bezpiecznym dla każdego typu skóry. Z tego względu niemalże każdy może z niej spokojnie skorzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here