ile kcal ma pomarańcza

Wszyscy niewątpliwie lubimy spożywać owoce. Te, które pochodzą z naszego kraju, jak również te, które masowo importujemy. Owoce mają przecież bardzo dużo witamin, więc jak to mawiały nasze babcie: „Jedzmy dzieci i nie żałujmy sobie. To samo zdrowie i nic wam się nie stanie, jak zjecie tyle, na ile macie ochotę.” Chociaż niejednokrotnie mówiło się tym naszym kochanym babciom, aby trochę miarkowały w swoich poglądach, to oczywiście w odpowiedzi na nasze przedstawiane im argumenty często mogliśmy usłyszeć: „A co ty tam dziecko wiesz. Młody jesteś i ucz się od starszych, ja już mam osiemdziesiąt lat, wiele w swoim życiu przeżyłam i nie będziesz mi mówił, jak ja mam wychowywać, czy też żywić swoje wnuki. Powiedz mi, czy spotkałeś babcię, która zrobi krzywdę swoim pociechom?”

Na tym często kończą się argumenty, którymi moglibyśmy próbować bynajmniej przekonać naszą seniorkę rodu, że mimo wszelkich starań nie przekonała nas do swoich poglądów. W czasach, kiedy to nasze ukochane nestorki były w młodym wieku, inaczej też ludzie podchodzili do hodowli wszelkiego rodzaju roślin, a co za tym idzie wszystko było zdrowsze, gdyż cała procedura chowania była przeprowadzana na naturalnych nawozach. W dobie rozwijającej się cywilizacji, zaczęły pojawiać się różnego rodzaju środki, które może i chroniły nasze zbiory przed wszelkimi szkodnikami, niestety źle wpływały na organizm człowieka, co też dzieje się do dziś. Tym bardziej o wiele baczniejszą uwagę należy zwracać na produkty importowane z innych zakątków ziemi ponieważ jest jeszcze większe ryzyko.

Nie wiemy bowiem, jak procedura hodowania danego owocu lub jakiegokolwiek innego wydawało by się dobrego towaru przebiegała. To, że coś pięknie wygląda, nie znaczy, że jest to całkiem idealne i o tym trzeba pamiętać. Dlatego też te nasze ukochane babcie nie mają racji, wykładając swoje tezy na ten temat. Jeżeli mowa jest o właściwym spożywaniu owoców, trzeba zwrócić uwagę na ich kaloryczność. We wszystkim, jak również i w jedzeniu należy zachowywać umiar, aby nie doprowadzić naszego organizmu do momentu, w którym będą musiały być podejmowane wszelkie działania medyczne związane z jego ratowaniem.

W tym także momencie z wielkim oburzeniem ktoś mógł by powiedzieć, że jeżeli nie podoba mi się to, w jaki sposób ktoś się odżywia, to mam się nie wypowiadać. Wszystko jest w porządku dopóty, dopóki nie zacznie się dziać coś złego. Wtedy takich mądrali nagle nie ma ponieważ kiedy przyjdzie do ratowania danego człowieka samym przysłowiowym gadaniem wiele nie uczynimy. Wówczas trzeba wprowadzać słowa w czyn, co takim cwaniaczkom już nie przychodzi tak łatwo. Wracając do tematu. Lubimy Cytrusy? Cóż za pytanie. Tak ktoś mógłby w tym momencie odpowiedzieć.

Wspominając jeszcze nasze kochane seniorki, mówiły tak ponieważ w ich czasach, wspomniane Cytrusy nie były tak łatwo dostępne. Za Pomarańczami stało się niejednokrotnie godzinami, a bywało i tak, że się nic nie dostało, bo ludzie stojący przed nami wszystko już wykupili. No właśnie. Pomarańcze.

Czy ktoś zastanawiał się, ile kcal ma Pomarańcza? Według różnych źródeł zajmujących się danymi statystycznymi, przeciętna obrana Pomarańcza ma około czterdziestu siedmiu kcal. Wartość energetyczna przy spożywaniu owoców jest równie istotna jak i przy konsumowaniu innych potraw. Warto więc jednak liczyć się przede wszystkim z możliwościami naszego organizmu. Niestety podstawowym błędem, jakim możemy zaobserwować w dziedzinie żywienia jest właśnie błędny dobór wartości energetycznych, co przekłada się na późniejsze problemy zdrowotne. Dlatego też chcąc zachować organizm przy należytym zdrowiu, trzeba pomyśleć o racjonalnych dawkach pożywienia. Takich, aby w jak najmniejszym stopniu nasz system odpowiadający za główne parametry życiowe nie ucierpiał. Pokusy oczywiście są wielkie, ale czy tak naprawdę warto się tak forsować? Kwestia jest do przemyślenia dla każdego indywidualnie, ale najlepiej podchodzić do wszystkiego z wielkim rozsądkiem, a z pewnością unikniemy wiele przykrych niespodzianek czyhających na nas na co dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here