Zabawki dla kotów

Zabawy z kotem powinny być stałym punktem opieki nad zwierzakiem. To właśnie dzięki nim można zadbać o to, żeby pupil był w dobrej kondycji fizycznej, nie zmagał się z nadwagą czy też nie niszczył mebli z nudy i frustracji. W zapewnieniu czworonogowi porządnej dawki rozrywki mogą pomóc odpowiednie zabawki. Sprawdź, o czym warto pamiętać podczas poszukiwań akcesoriów do zabawy z kotem.

Bezpieczeństwo pupila

Podczas zakupów priorytetem zawsze powinno być bezpieczeństwo zwierzaka. Przede wszystkim należy postawić na sprawdzone produkty, które nie zawierają szkodliwych substancji. Przykładowo tanie wędki dla kota nie muszą wcale być podejrzane, jeśli pochodzą z oferty renomowanych producentów bądź mają certyfikaty jakości. Warto również zwrócić uwagę na to, czy zabawka nie niesie ze sobą ryzyka połknięcia niebezpiecznych elementów. Należy wziąć pod uwagę fakt, że kot może zniszczyć np. maskotkę, dlatego lepiej postawić na gadżety z bezpiecznym wypełnieniem stworzonym z myślą o zwierzętach.

Wiek czworonoga

Na różnych etapach życia kot powinien mieć różne rodzaje zabawek. Kilkumiesięczny kociak może nie poradzić sobie z dużych rozmiarów maskotką czy też nieco cięższą piłeczką. Może też nie opanować działania niektórych interaktywnych gadżetów. Warto natomiast zapewnić mu dostęp do akcesoriów do gryzienia i drapania, dzięki czemu pupil nie zniszczy np. mebli. Z kolei dorosły kot może potrzebować nieco więcej stymulacji intelektualnej. Należy też zadbać o solidną dawkę aktywności fizycznej. W przypadku seniorów lepiej postawić na zabawki, które nie będą zbyt męczące dla pupila.

Potrzeby zwierzaka

Zabawki dla kota powinny również zaspokoić naturalne potrzeby zwierzaka. W ofercie internetowego sklepu Aquaelzoo można znaleźć m.in. wędki i nakręcane myszki, które świetnie sprawdzą się w przypadku pupila przebywającego wyłącznie w mieszkaniu. Ściganie zabawki może zastąpić polowanie w terenie. Koty uwielbiają też atakować z ukrycia, dlatego z pewnością chętnie skorzystają z kryjówki w postaci szeleszczącego tunelu. Przydatne mogą okazać się też drapaki, które zapobiegają niszczeniu sprzętów w domu.

Preferencje kota

Podczas poszukiwań zabawek dla mruczącego czworonoga warto uwzględnić jego charakter. Nie bez pozoru koty mają opinię indywidualistów. Jeden zwierzak może uwielbiać kryjówki, inny z kolei nawet na nie spojrzy, ale za to z chęcią spędzi sporo czasu przy gadżetach edukacyjnych z nagrodami. Należy też pamiętać o tym, że z czasem preferencje pupila mogą ulec sporym zmianom.

Jakość zabawki

Koty uwielbiają znęcać się nad swoimi zabawkowymi ofiarami, dlatego niskiej jakości gadżet może bardzo szybko zostać zniszczony. To z kolei oznacza kolejne wydatki. Z tego powodu warto zwrócić uwagę właśnie na solidność materiałów, z których są wykonane akcesoria do zabawy z kotem. Dodatkowo dobrej jakości zabawki zazwyczaj oznaczają także większe bezpieczeństwo, ponieważ trudniej je np. rozczłonkować, co grozi zadławieniem małymi elementami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here