ile tężeje galaretka

Każdy z nas lubi słodkości. Nikt nie pogardzi artykułami z tego rodzaju gatunku. Nie na darmo wciąż króluje stare przysłowie, mówiące o tym, że: „Przez żołądek do serca,” wszystko to powoduje, że chcąc przypodobać się swoim gościom tworzymy kulinarne perełki. Pracujemy nad wieloma wynalazkami: Ciastami, pączkami, rurkami z kremem, czekoladkami oraz wieloma innymi łakociami tylko po to, aby przenieść osoby spożywające nasze produkty w świat słodkich bajek.

Jest wiele słodkich potraw, które możemy zaserwować, aby ten efekt osiągnąć. Wśród tylu potraw należy zwrócić uwagę na coś, co na pewno przykuje uwagę naszych towarzyszy. Pewnie zastanawiacie się teraz, co to takiego? Nie będę trzymał was dłużej w niepewności. Tym przepysznym produktem jest niewątpliwie słodka galaretka, którą i w co w ogóle nie wątpię wszyscy uwielbiamy. Pamiętamy jej smak, jak nasze ciocie lub babcie starały się dogodzić naszym podniebieniom.

Wówczas staraliśmy się odkryć tajemnicę tego, jak się wytwarza takie pyszności. W dobie dzisiejszych czasów, mamy to oczywiście bardzo ułatwione, ponieważ mamy do swojej dyspozycji tak wspaniałe medium, jakim jest internet. W tamtych czasach mogliśmy jedynie liczyć na dobrą wolę naszych gospodyń domowych, które jeżeli wyraziły na to ochotę, to wyjawiły nam ten przepis. Jeśli natomiast nie chciały, wówczas nie było żadnego sposobu, aby taką wiedzę zdobyć. Przytoczmy może tym, którzy chcieliby zdobyć przepis na ten przysmak najprostsze rozwiązanie, a zarazem najszybsze do wykonania tego przepysznego dzieła.

sernik

Analizując wiele przepisów postanowiłem wybrać względnie najbardziej możliwy do szybkiej realizacji. Oczywiście informacja dla tych, którzy będą pewnie uważali, iż będzie to klasyczny przepis na typowy produkt z torebek. Nic podobnego. Będzie to przepis na naturalnych przetworach. Żeby już dłużej nie przeciągać, zaczynamy. Składniki: Jedna druga melona, dwie szklanki wina białego, dwie szklanki cukru – można użyć mniej, dwie szklanki wody – uwaga.

Jeśli używasz mniej cukru, zmniejszyć też należy porcję wody. Ponad to: Sok z jednej cytryny, trzy dekagramy żelatyny lub dwie zielone galaretki, na przykład agrestowe. Wykonanie: Obieramy melon, kroimy na odpowiednie kawałki, a w następnej kolejności rozgotowujemy w winie. Trzeba przecedzić tak powstały płyn przez sito lub pieluchę, po czym z wody, soku cytrynowego i cukru robimy syrop. Do syropu dodajemy masę melonową i rozpuszczoną żelatynę. Żelatynę rozpuszczamy w gorącej wodzie lub winie, o czym zawsze trzeba pamiętać.

W innym przypadku nie będziemy mogli cieszyć się oczekiwanym rezultatem. W następnej kolejności tak przygotowany produkt przelewamy do foremek i chłodzimy. Ile tężeje galaretka. Wszystko to zależy od tego, czy przygotowując ten wspaniały deser, nie popełnimy przy tym większość kardynalnych błędów, mogących wpłynąć na omawiany przez nas proces. Jeżeli zachowamy jednak prawidłowość w wykonaniu, to smakiem naszego wyrobu możemy się cieszyć spokojnie po dwóch godzinach. Już po godzinie powinien być widoczny proces tężenia galaretki.

ciasto

Wszystko będzie przebiegało zgodnie z planem, o ile nie będziemy zbytnio kombinowali z temperaturą. W żadnym razie nie można gwałtownie lawirować, zmieniając temperaturę w górę lub w dół ponieważ czas oczekiwania na deser z pewnością nam się wydłuży, a nie o to nam przecież chodzi. Zwłaszcza, gdy mamy w domu dzieci, które z niecierpliwością oczekują na nasz przysmak, a jak wiadomo z dzieciaczkami nie ma żartów ponieważ potrafią okazać swoje niezadowolenie i w szybkim tempie pokażą na co je stać. Dlatego najlepiej z ogniem nie igrać, jak to się zwykło powtarzać.

Najważniejsze kwestie, o których wręcz musimy pamiętać to: Dokładnie zaplanować co konkretnie ma się znaleźć w naszym deserze, trzymać się przepisów. Jeżeli wszystko zrealizujemy wedle odpowiednich norm, nie powinniśmy się martwić, że coś nam się nie uda. Trzeba tylko wierzyć w to, że będzie dobrze. Prawdą jest, że mimo naszych starań coś może pójść nie tak, ale nie należy się tym tak bardzo przejmować. Zawsze jest przecież jakieś wyjście awaryjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here