Drzwi wewnętrzne szklane

Drzwi wewnętrzne odgradzają od siebie poszczególne pomieszczenia, pozwalają wydzielić strefy funkcjonalne, zapewniają domownikom intymność, a także izolują akustycznie. Czy wszystkie te wymagania mogą spełnić drzwi szklane? Czy szkło –bardzo nowoczesny i efektowny materiał – sprawdzi się jako tworzywo na drzwi pokojowe czy łazienkowe? Zapoznaj się z poradami specjalistów ze sklepu Dobre Dla Domu!

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie są zalety drzwi szklanych,
  • do jakich aranżacji będą pasować szklane drzwi wewnętrzne,
  • jak sprawdzą się szklane drzwi do salonu,
  • czy warto umieścić szklane drzwi wewnętrzne w sypialni,
  • czy szklane drzwi łazienkowe to dobre rozwiązanie.

Szkło w aranżacji wnętrz zyskuje coraz większą popularność. Jest nowoczesne, minimalistyczne, a jednocześnie daje szerokie możliwości dekoracyjne. Coraz chętniej stosowanym rozwiązaniem są też drzwi szklane wewnętrzne, czyli wykonane z tafli szkła montowanej na specjalnych ościeżnicach. Wykonuje się je ze szkła hartowanego, poddanego specjalistycznej obróbce termicznej, zapewniającej dużą wytrzymałość.

Szklane drzwi wewnętrzne – jakie są ich zalety?

Nowoczesne drzwi wewnętrzne szklane mają nieco niższe parametry izolacji akustycznej niż modele wykonane z drewna czy stali. Pozwalają jednak na lepsze doświetlenie, a co za tym idzie – również optyczne powiększenie wnętrza. Drzwi szklane są więc idealnym rozwiązaniem do niewielkich mieszkań czy ciemnych przestrzeni pozbawionych okien lub tych, do których dociera niewiele promieni słonecznych.

Szklane drzwi do salonu – do jakich aranżacji pasują?

Szklane drzwi pokojowe nie tylko zapewniają dobre doświetlenie wnętrza, lecz także nadają aranżacji lekkości. Sprawdzą się więc przede wszystkim w pomieszczeniach urządzonych w stylach nowoczesnym i industrialnym. Pięknie zaprezentują się także w towarzystwie stali, kamienia czy surowego betonu.

Nie oznacza to jednak, że szklane drzwi wewnętrzne nie pasują do bardziej tradycyjnych aranżacji. W końcu szkło zapewnia szerokie możliwości aranżacyjne. Pomiędzy taflami szyby można umieścić folię dekoracyjną z wzorem dopasowanym do charakteru wnętrza. To, co się na niej znajdzie, zależy niemal wyłącznie od wyobraźni inwestora. Modny wzór tropikalnych liści czy motyw imitujący naturalny kamień – wybór ornamentów jest naprawdę duży. Tego typu drzwi szklane sprawdzą się więc doskonale również w pokoju dziecięcym.

Drzwi wewnętrzne szklane w sypialni – co z prywatnością?

Wbrew pozorom zamontowanie szklanych drzwi nie musi oznaczać rezygnacji z prywatności. Duże znaczenie ma bowiem rodzaj szyby – mrożona lub piaskowana będzie dość przejrzysta, natomiast matowa zapewni wysoki stopień intymności. Można więc bez problemu wybrać szklane drzwi, które osłonią wnętrze przed spojrzeniami z zewnątrz, a jednak nie stracą zdolności przepuszczania światła.

Szklane drzwi łazienkowe – czy to dobry pomysł?

W łazience, a więc w pomieszczeniu, w którym należy zapewnić jak największy stopień prywatności, drzwi szklane mogą być niewystarczającą osłoną. Lepszym rozwiązaniem okażą się skrzydła z przeszkleniami. W odróżnieniu od drzwi szklanych mają ramę, w której została osadzona szyba. Przeszklenie drzwi może mieć różne kształty, rozmiary i faktury – od niewielkich półprzezroczystych fragmentów osadzonych pomiędzy panelami po duże tafle zajmujące niemal całą powierzchnię skrzydła.

Tego typu drzwi pozwalają zaakcentować podział funkcjonalny domowej przestrzeni, zapewniają intymność, a jednocześnie nie blokują dostępu światła. W łazienkach – zwłaszcza tych w bloku – zazwyczaj nie ma okien. Każdy sposób na doświetlenie wnętrza jest więc na wagę złota.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here