Dlaczego taniec? Opowiada Joanna Ciurkowska


Taniec jest ruchem jak życie, chodzenie, przemieszczanie się. Tam, gdzie istnieje ruch, następują zmiany, energetyzacja ciała i umysłu, powrót do harmonii, burzenie starych struktur myślenia, działania i odczuwania, pojawia się Nowe.

Dance Movement Therapy

Moja autorska praca z tańcem, ruchem i oddechem kształtowała sie na przestrzeni wielu lat praktyki jako: nauczyciel tańca współczesnego; trener rozwoju osobistego w zakresie pracy terapeutycznej zarówno z ludzmi chorymi jak i zdrowymi; trener medytacji w ruchu czy tancerz badający możliwości własnego ciała i umysłu. Taniec jest uznaną na świecie metodą pracy z Klientem – Dance Movement Therapy.

W mojej indywidualnej i grupowej sesji pracy w procesie wykorzystuję taniec, ruch i oddech w rozwoju osobistym, w budowaniu integracji między: ciałem – umysłem – sercem. Tylko zintegrowanej osobowości towarzyszy aktywacja pełnego potencjału w karierze i życiu prywatnym. Sukces oznacza dążenie do równowagii w: zdrowiu – karierze – wewnętrznej harmonii – biznesie – budowaniu samoświadomości a przez to skuteczności w osiąganiu marzeń, pozostawianiu za sobą tego, co już nie służy szczęściu człowieka.

Dzięki pracy z tańcem, ruchem i oddechem odnajdziesz radość, samozadowolenie i lekkość życia. Odnajdując takie zakamarki swojej Duszy, Serca, Ciała i Umysłu, które otworza Was na Nowe.

Metody i narzędzia pracy min.:

  • Taniec (Taniec Duszy Nardelli Nathanael)
  • Techniki relaksacyjne i medytacyjne w ruchu
  • Techniki oddechowe
  • Techniki psychodramy, socjodramy
  • Zabawa z Improwizacją w ruchu

 

Joanna Ciurkowska

pedagog zdrowia i profilaktyki społecznej; nauczyciel tańca współczesnego, kinezjolog; coach; właścicielka Centrum Rozwoju Osobistego Helisa.